Granny Smith PDF Print E-mail

Eredete:

Ez a fajta egy véletlen magonc. 1868 körül Maria-Ann Smith fedezte fel Sydneyt?l nem messze fekv? kertjében, a „nagymama” (granny) nevet adta neki, és ezzel kezdetét is vette a Granny Smith útja a világsiker felé.

Termése:

A Granny gyümölcse középnagy vagy nagy, színe f?zöld.

Íze:

Lédús, egyhén savanykás, kemény gyümölcshússal.

Október eleje.

Tárolása:

Hagyományos h?t?helyiségben február végéig, szabályzott légter? tárolóban április közepéig tárolható.

Braeburn PDF Print E-mail

Eredete:

A Braeburn-t 1952-ben Új-Zélandon, egy gyümölcstermel? üzemben fedezték fel, véletlen magonc. Valószín?leg a Lady Hamilton és a Cox Orange fajták hibridje.

Termése:

Az alma termése hosszúkás formájú, középnagy vagy nagy méret?, henger alakú és sima, fényl?, aranysárga héja van. Színe a skarlátvöröst?l a sötétpirosig terjed, csíkozott.

Íze:

A Braeburn kellemes, üdít? íz?, zamatos és harmonikus cukos-sav arány jellemzi. A gyümölcs húsa kemény, ropogós és nagyon lédús.

Október elején.

Tárolása:

Hagyományos h?t?helyiségben február végéig, szabályzott légter? tárolóban március közepéig tárolható.

Elstar PDF Print E-mail

Eredete:

Az Elstar eredetileg Hollandiából származik, 1955-ben a Golden Delicious és az Ingrid Marie keresztezéséb?l jött létre. A 1980-as évek közepén els?sorban Hollandiában, Belgiumban, a Boden-tó környékén és Dél-Tirolban terjedt el.

Termése:

Az Elstar középnagy, kerek alma, szabályos formával. Színe fényl? piros, márványostól mosottig terjed? fed?színnel, és sárga alapszínnel. A gyümölcs húsa közepesen kemény és ropogós.

Íze:

Zamata f?szeres — pikáns, lédús és kellemesen üdít?en savanykás.

Augusztus végén.

Tárolása:

Hagyományos h?t?helyiségben  november közepéig, szabályzott légter? tárolóban március végéig tárolható.

Fuji PDF Print E-mail

Eredete:

A Fuji alma Japánból származik. 1939-ben Japánban/ Moriokában nemesítették, és a Rall’s Janet, valamint a Red Delicious fajok keresztezéséb?l jött létre.

Termése:

A Fuji alma színe a halványrózsaszínt?l a sötétpirosig terjed, enyhén csíkozott, sárgás — zöldes alapszínnel. Közepes nagyságú, tömött húsú, és nagyon lédús. Az esetleg el?forduló, enyhén üveges szín a magas cukortartalomnak köszönhet?.

Íze:

A Fuji íze különösen zamatos. Az alma ropogós, lédús és édes.

Október elejét?l közepéig.

Tárolása:

Hagyományos h?t?helyiségben április végéig, szabályzott légter? tárolóban június június tárolható.

Golden Delicious PDF Print E-mail

Eredete:

A Golden Delicioust 1890 körül Nyugat Virginiában / USA, egy házhoz tartozó kertben találták fel, véletlen magoncként. Ma világszerte temesztik.

Termése:

A Golden Delicious színe a zöldessárgától az aranysárgáig terjed. A dombvidékr?l származó gyümölcsök jellegzetessége a tipikusan pirosas elszínez?dés. Az almák nagysága a közepest?l a nagyig terjed, és hosszúkás formájúak.

Íze:

A Golden Delicious ízére jellemz?, hogy lédús, édeskés aromájú és enyhén savanykás.

Szeptember közepe.

Tárolása:

Hagyományos h?t?helyiségben november végéig, szabályzott légter? tárolóban március közepéig tárolható.